Списание за дизајн
Списание за дизајн
Канцелариски Простор

Samlee

Канцелариски Простор Без претрупан детали, Кабинетот на Самли беше дизајниран од едноставна ориентална естетика. Овој концепт се совпаѓа со брзиот развој на градот. Во ова високо водечко информатичко општество, проектот го претставува интерактивниот однос помеѓу градот, работата и луѓето - еден вид интимно релевантно дејствување и инерција; транспарентен преклоп; пропусна празно.

Име на проектот : Samlee, Име на дизајнерите : Yongcai Huang, Име на клиентот : GuangZhou Samlee Enterprise Co;Ltd..

Samlee Канцелариски Простор

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.