Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ipad Folio

Tootsie

Ipad Folio Tootsie ги задоволува потребите на современите номади. Тој е обичен, но влијае, смирувачки, аналоген, солза и отпорен на вода и биоразградлив. Tootsie остава траен впечаток во умот на луѓето, но ниту еден на околината. Повеќето од нас живеат и патуваат низ свет на постојани промени - свет во кој сме во опасност да се изгубиме. Зошто да не користиме хартија за да направиме производи што ги доловуваат нашите искуства како писканици, дамки, телефонски броеви или повремени впечатоци за кармин. За разлика од дневникот, Паперномадс со тек на време создава референтни точки за да се сетиме кои сме.

Име на проектот : Tootsie, Име на дизајнерите : Christoph Rochna, Име на клиентот : Papernomad GmbH.

Tootsie Ipad Folio

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.