Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторан И Бар

Wah Marathi

Ресторан И Бар Едноставноста е клучот за овој бутик Ресторан. Се игра со земјен изглед додека цртичка на смели бои во форма на традиционална локална уметност-е-факти, дисплеи и меркантилна постапка како облекување. Природни елементи - дрво, камења и привлечна игра на светлина и сенка го оживуваат Божественото искуство додека течете од еден дел во друг. Таа ја прикажува индиската филозофија доста генијално нудејќи функционално, но емотивно и визуелно задоволство, исто така.

Име на проектот : Wah Marathi, Име на дизајнерите : Ketan Jawdekar, Име на клиентот : Magarpatta Clubs and Resorts Pvt. Ltd..

Wah Marathi Ресторан И Бар

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.