Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторан И Бар

Wah Marathi

Ресторан И Бар Едноставноста е клучот за овој бутик Ресторан. Се игра со земјен изглед додека цртичка на смели бои во форма на традиционална локална уметност-е-факти, дисплеи и меркантилна постапка како облекување. Природни елементи - дрво, камења и привлечна игра на светлина и сенка го оживуваат Божественото искуство додека течете од еден дел во друг. Таа ја прикажува индиската филозофија доста генијално нудејќи функционално, но емотивно и визуелно задоволство, исто така.

Име на проектот : Wah Marathi, Име на дизајнерите : Ketan Jawdekar, Име на клиентот : Magarpatta Clubs and Resorts Pvt. Ltd..

Wah Marathi Ресторан И Бар

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.