Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторан И Бар

Wah Marathi

Ресторан И Бар Едноставноста е клучот за овој бутик Ресторан. Се игра со земјен изглед додека цртичка на смели бои во форма на традиционална локална уметност-е-факти, дисплеи и меркантилна постапка како облекување. Природни елементи - дрво, камења и привлечна игра на светлина и сенка го оживуваат Божественото искуство додека течете од еден дел во друг. Таа ја прикажува индиската филозофија доста генијално нудејќи функционално, но емотивно и визуелно задоволство, исто така.

Име на проектот : Wah Marathi, Име на дизајнерите : Ketan Jawdekar, Име на клиентот : Magarpatta Clubs and Resorts Pvt. Ltd..

Wah Marathi Ресторан И Бар

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.