Списание за дизајн
Списание за дизајн
Канцелариски Ентериер

Mundipharma Singapore

Канцелариски Ентериер Декор на просторот за прием создава многу модерно чувство во канцеларијата, како нов лифт за лице, комплетно со кружни светла, полни стаклени панели, замрзнати налепници, бел мермер-бројач, обоени столици и разни геометриски форми за да го надминете. Светлиот и смел дизајн е индикација за намерата на дизајнерот да го изнесе корпоративниот имиџ, особено со мешањето на логото на компанијата во wallидот на карактеристиките. Заедно со прецизен изглед на осветлувањето во стратешките области, приемната област е гласна во однос на дизајнот и сепак тивко го претставува својот естетски привлечност.

Име на проектот : Mundipharma Singapore, Име на дизајнерите : Priscilla Lee Pui Kee, Име на клиентот : Apcon Pte Ltd.

Mundipharma Singapore Канцелариски Ентериер

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.