Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбен Простор

Ideaing

Изложбен Простор Ова е изложбена сала во претпријатието во Гуангжу Недела за дизајн во 2013 година дизајнирана од C&C Design копродукции, Ltd Дизајнот уредно располага со простор од помалку од 91 квадратни метри, што е прикажано со дисплеј на допир на екранот и затворен проектор. QR-кодот прикажан на полето за светло е веб-врските на претпријатието. Во меѓувреме, дизајнерите се надеваат дека изгледот на целата зграда може да ги направи луѓето чувство полно со виталност и затоа ја демонстрираат креативноста што ја поседува дизајнерската компанија, односно „духот на независност и идејата за слобода“ за кој се залагаат нив .

Име на проектот : Ideaing, Име на дизајнерите : Zheng Peng, Име на клиентот : C&C Design Co.,Ltd..

Ideaing Изложбен Простор

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.