Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбен Простор

Ideaing

Изложбен Простор Ова е изложбена сала во претпријатието во Гуангжу Недела за дизајн во 2013 година дизајнирана од C&C Design копродукции, Ltd Дизајнот уредно располага со простор од помалку од 91 квадратни метри, што е прикажано со дисплеј на допир на екранот и затворен проектор. QR-кодот прикажан на полето за светло е веб-врските на претпријатието. Во меѓувреме, дизајнерите се надеваат дека изгледот на целата зграда може да ги направи луѓето чувство полно со виталност и затоа ја демонстрираат креативноста што ја поседува дизајнерската компанија, односно „духот на независност и идејата за слобода“ за кој се залагаат нив .

Име на проектот : Ideaing, Име на дизајнерите : Zheng Peng, Име на клиентот : C&C Design Co.,Ltd..

Ideaing Изложбен Простор

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.