Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбен Простор

IDEA DOOR

Изложбен Простор C & C павилјон на Гуангжу дизајн недела 2012 е мултидимензионален и синхроничен вселенски уред. Прозорците и вратите проширени на четири насоки реализираат паметна конверзија и интеракција во и надвор од просторот за прикажување, што претставува претприемништво концепт на толеранција, отвореност и разновиден развој. Со усвојување на интерактивна технологија на прикажување на зголемена реалност и суперпозиција на реалното опкружување и виртуелната околина, случајот за дизајн на претпријатието во уредот постигнува конверзија на формата на дисплеј од две-димензии во мулти-димензија.

Име на проектот : IDEA DOOR, Име на дизајнерите : Zheng Peng, Име на клиентот : C&C Design Co.,Ltd..

IDEA DOOR Изложбен Простор

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.