Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дигиталниот Часовник

PIXO

Дигиталниот Часовник Концептот е за „дигитализација“ на „тркалачките броеви“ на механичкиот часовник во 70-тите години. Со својот целосен екран со точка-матрикс, PIXO е во состојба да ги прикаже течно анимираните „тркалачки“ броеви. За разлика од другите дигитални часовници со придвижувачи, PIXO има само кружна круна за да ги управува сите режими кои вклучуваат: Време на владата, светско време, стоперица, 2 аларми, часовник и часовник. Целокупниот дизајн е насочен за луѓе кои сакаат дигитални работи со ново извршување. Различните комбинации на бои и дизајнот на случај на унисекс се во можност да одговараат на различни видови на преференции на корисниците.

Име на проектот : PIXO, Име на дизајнерите : PIXO TEAM, Име на клиентот : PIXO LIMITED COMPANY.

PIXO Дигиталниот Часовник

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.