Списание за дизајн
Списание за дизајн
Јавниот Плоштад

Brieven Piazza

Јавниот Плоштад Инспирацијата која стои зад овој дизајн е наклонетоста кон едноставноста и увидот на Мондријанска апстракција и симболика со допир на лик и автентичност, означен во историската калиграфија на плоштадот Куфик. Овој дизајн е манифестација на кохерентна фузија помеѓу стиловите кои се залагаат за пораката дека постои можност за мешање на различно навидум контрадикторен стил во однос на набудување на голо око, додека при копање длабоко во филозофијата зад нив би имало сличности што би резултирале во кохерентно уметничко дело кое е привлечен над очигледното разбирање.

Име на проектот : Brieven Piazza , Име на дизајнерите : Dalia Sadany, Име на клиентот : Dezines, Dalia Sadany Creations.

Brieven Piazza  Јавниот Плоштад

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.