Списание за дизајн
Списание за дизајн
Масичката За Кафе

Athos

Масичката За Кафе Инспирирани од мозаичните панели создадени од бразилскиот модернистички уметник Атос Булкао, оваа масичка за кафе со скриени фиоки е дизајнирана со цел да ја внесе убавината на неговите панели - и нивните светли бои и совршени форми - во внатрешниот простор. Горенаведената инспирација беше комбинирана со занаетчиство за деца, составено во четири кутии со кибрит, залепени за да се изгради маса за кукла куќа. Поради мозаикот, табелата упатува на кутија загатки. Кога се затворени, фиоките не можат да се забележат.

Име на проектот : Athos, Име на дизајнерите : Patricia Salgado, Име на клиентот : Estudio Aker Arquitetura.

Athos Масичката За Кафе

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.