Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прстен И Обетка

Droplet Collection

Прстен И Обетка Колекцијата за накит „Дроплет“ ја црпи својата инспирација од спокојството и убавината на капката вода. Комбинирајќи 3Д дизајн и традиционална техника на работната маса, го истражува формирањето на капки на лист. Полираното завршно сребро од 925 ја имитира рефлектирачката површина на капката вода, додека бисерите од свежа вода се исто така разиграно интегрирани во дизајнот. Секој агол на прстенот и обетките покажува различна формација, одржувајќи го разноврсниот дизајн.

Име на проектот : Droplet Collection, Име на дизајнерите : Lisa Zhou, Име на клиентот : Little Rambutan Jewellery.

Droplet Collection Прстен И Обетка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.