Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фидер За Храна

Food Feeder Plus

Фидер За Храна Внесувачот на храна Плус не само што им помага на децата да јадат сами, туку значи и поголема независност за родителите. Бебињата можат да се држат сами и да си го цицаат и џвакаат откако ќе здробите храна направена од родители. Внесувачот на храна Плус се одликува со поголема, флексибилна силиконска кеса за да го задоволи растежниот апетит на бебињата. Тоа е хранење неопходно и им дозволува на малите да ја истражуваат и уживаат свежата цврста храна безбедно. Храната не треба да се чисти. Едноставно ставете ја храната во силиконската кеса, затворете ја сноп бравата и бебињата можат да уживаат во самохранење со свежа храна.

Име на проектот : Food Feeder Plus, Име на дизајнерите : Kidsme, Име на клиентот : kidsme.

Food Feeder Plus Фидер За Храна

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.