Списание за дизајн
Списание за дизајн
Станбена Куќа

Tempo House

Станбена Куќа Овој проект е комплетно реновирање на куќа во колонијален стил во едно од најактуелните населби во Рио де Janeанеиро. Поставено на извонредно место, полно со егзотични дрвја и растенија (оригинален пејзажен план од познатиот пејзаж архитект Бурле Маркс), главната цел беше да се интегрира надворешноста на градината со внатрешните простори со отворање големи прозорци и врати. Декорацијата има важни италијански и бразилски брендови, а нејзиниот концепт е да го има како платно, така што клиентот (уметник собирач) може да ги прикаже своите омилени парчиња.

Име на проектот : Tempo House, Име на дизајнерите : Gisele Taranto, Име на клиентот : Gisele Taranto Arquitetura.

Tempo House Станбена Куќа

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.