Списание за дизајн
Списание за дизајн
Урбана Електро-Трика

Lecomotion

Урбана Електро-Трика И еколошки и иновативни, ЛЕКОМОЦИЈА Е-трик е трицикл за електрична помош, инспириран од вгнездени колички за купување. ЛЕКОМОЦИЈА Е-патеки се дизајнирани да работат како дел од урбаниот систем за споделување велосипеди. Наменето, исто така, да се гнезди едни во други во линија за компактно складирање и да се олесни собирање и придвижување на многумина одеднаш преку задна врата за замав и со отстранлив сет на чудаци. Обезбедена е помош за педализација. Можете да го користите како обичен велосипед, со или без поддршка батерија. Товарот исто така дозволи превоз на 2 деца или едно возрасно лице.

Име на проектот : Lecomotion, Име на дизајнерите : Natacha Lesty, Име на клиентот : Lesty design.

Lecomotion Урбана Електро-Трика

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.