Списание за дизајн
Списание за дизајн
Салон Бар

Linear Lounge

Салон Бар Линеарна салон бар им дава на жителите на жителите софистицирано и извонредно искуство со вино и вечери. Линеарниот салон бар, исто така, располага со приватна трпезарија и спакува неверојатен спектар на фини малети и иновативни и уметнички коктели. Месечината и музиката во Линеар е поставена да создадат најдобри мешавини на радост и задоволство за гостите. Линеарниот салон бар е исто така совршено место за професионалците да ги доведат своите врсници за пријатна вечер со протоци на неспоредливо задоволство.

Име на проектот : Linear Lounge, Име на дизајнерите : Ketan Jawdekar, Име на клиентот : Double Tree By Hilton.

Linear Lounge Салон Бар

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.