Списание за дизајн
Списание за дизајн
Салон Бар

Linear Lounge

Салон Бар Линеарна салон бар им дава на жителите на жителите софистицирано и извонредно искуство со вино и вечери. Линеарниот салон бар, исто така, располага со приватна трпезарија и спакува неверојатен спектар на фини малети и иновативни и уметнички коктели. Месечината и музиката во Линеар е поставена да создадат најдобри мешавини на радост и задоволство за гостите. Линеарниот салон бар е исто така совршено место за професионалците да ги доведат своите врсници за пријатна вечер со протоци на неспоредливо задоволство.

Име на проектот : Linear Lounge, Име на дизајнерите : Ketan Jawdekar, Име на клиентот : Double Tree By Hilton.

Linear Lounge Салон Бар

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.