Списание за дизајн
Списание за дизајн
Тоалети За Кучиња

PoLoo

Тоалети За Кучиња PoLoo е автоматски тоалет за да им помогне на кучињата да се смират во мир, дури и кога времето е лошо надвор. Во летото 2008 година, за време на едриличарскиот одмор со трите семејни кучиња Елиана Реџори, квалификуван морнар, ја осмисли PoLoo. Со нејзината пријателка Аднан Ал Малх дизајнираше нешто што ќе им помогне не само на квалитетот на животот на кучињата, туку и да се подобри кај оние сопственици кои се постари или инвалидни и не можат да излезат од куќата во зимскиот период. Тоа е автоматско, избегнувајте мирис и лесен за употреба, за носење, чистење и идеално за оние кои живеат во станови, за моторни возила и сопственици на чамци, хотел и одморалишта.

Име на проектот : PoLoo, Име на дизајнерите : Eliana Reggiori and Adnan Al Maleh, Име на клиентот : PoLoo.

PoLoo Тоалети За Кучиња

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.