Списание за дизајн
Списание за дизајн
Светилка

the Light in the Bubble

Светилка Светлината во меурот е модерна сијалица во меморијата на стариот влакно на сијалицата на Едисон. Ова е водечки извор на светлина вграден во плексиглас, лист, ласер со форма на сијалица на светлината. Сијалицата е транспарентна, но кога ќе ја вклучите светлината, можете да ги видите филаментот и обликот на сијалицата. Може да се користи како приврзок светлина или замена на традиционалната сијалица.

Име на проектот : the Light in the Bubble, Име на дизајнерите : Andrea Ciappesoni, Име на клиентот : Ciappesoni lighting+design.

the Light in the Bubble Светилка

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.