Списание за дизајн
Списание за дизајн
Светилка

the Light in the Bubble

Светилка Светлината во меурот е модерна сијалица во меморијата на стариот влакно на сијалицата на Едисон. Ова е водечки извор на светлина вграден во плексиглас, лист, ласер со форма на сијалица на светлината. Сијалицата е транспарентна, но кога ќе ја вклучите светлината, можете да ги видите филаментот и обликот на сијалицата. Може да се користи како приврзок светлина или замена на традиционалната сијалица.

Име на проектот : the Light in the Bubble, Име на дизајнерите : Andrea Ciappesoni, Име на клиентот : Ciappesoni lighting+design.

the Light in the Bubble Светилка

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.