Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

Tekant

Стол Текант е модерна столица заради материјалите што се изработени и како функционира структурата. Неговата суштина потекнува од геометриската комбинација на стратегискиот преглед на структурата, произлегувајќи геометриска игра на триаголници, што го прави Текант високо отпорен стол. Тапацирот со метакрилат е вклучен за да изрази чувство на леснотија и визуелна јасност што ја прави структурата главниот елемент на столот. Tekant може да игра со различни бои на структурата и на тапацирот со метакрилат, за да можете да направите своја комбинација за столици на Tekant.

Име на проектот : Tekant, Име на дизајнерите : Sebastian Dominguez Enrich, Име на клиентот : Dominguez Sanz + Enrich.

Tekant Стол

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.