Списание за дизајн
Списание за дизајн
Клубска Маса

Strech.me

Клубска Маса Strech.me клуб и масичка за кафе е одговор на барањето за мултифункционално парче мебел во современиот дом. Корисникот се охрабрува да создаде различна комбинација што ја одредува нејзината моментална форма и функција. Во повлечената состојба заштедува простор, додека можноста за лизгање на табелата е лево и десно без метален дел или дополнителни механизми - од 80 до 150 см. Два елементи што можат да се продолжат можат целосно да се отстранат од главната структура и да се преуредат така што тие самостојно да послужат како разноврсни просторни елементи: клупа, дополнителна табела, вазна / штанд за весници или маса покрај кревет.

Име на проектот : Strech.me, Име на дизајнерите : Ivana Cvetkovic Lakos, Име на клиентот : ICE STUDIO d.o.o..

Strech.me Клубска Маса

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.