Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбен Дизајн

Mercedes-Benz Russia

Изложбен Дизајн Главната идеја за естетско зачнување на штандот на Мерцедес-Бизнис Русија ДЗР е имиџот на патот што извртува. Се изразува со скршени линии на патеката на подот, на таванот и на wallsидовите на штандот. Концептивно ги интегрира сите делови на штандот и ја организира траекторијата за одење на посетители на штандот.

Име на проектот : Mercedes-Benz Russia, Име на дизајнерите : Viktor Bilak, Име на клиентот : EXPOLEVEL.

Mercedes-Benz Russia Изложбен Дизајн

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.