Списание за дизајн
Списание за дизајн
Продавницата

Munige

Продавницата Однадвор и ентериер низ целата зграда е полн со бетон-како материјал, дополнет со црна, бела и неколку дрвени бои, заедно создавајќи ладен тон. Скалилата во центарот на просторот стануваат главна улога, разновидните аголни свиткани облици се како конус што го поддржуваат целиот втор кат и се приклучуваат со проширена платформа во приземјето. Просторот е како целосно дел.

Име на проектот : Munige, Име на дизајнерите : Jack Chen Ya Chang and Angela Chen Shu, Име на клиентот : B.P.S design.

Munige Продавницата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.