Списание за дизајн
Списание за дизајн
Продавницата

Munige

Продавницата Однадвор и ентериер низ целата зграда е полн со бетон-како материјал, дополнет со црна, бела и неколку дрвени бои, заедно создавајќи ладен тон. Скалилата во центарот на просторот стануваат главна улога, разновидните аголни свиткани облици се како конус што го поддржуваат целиот втор кат и се приклучуваат со проширена платформа во приземјето. Просторот е како целосно дел.

Име на проектот : Munige, Име на дизајнерите : Jack Chen Ya Chang and Angela Chen Shu, Име на клиентот : B.P.S design.

Munige Продавницата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.