Списание за дизајн
Списание за дизајн
Облечена Луксузна Уметност

Animal Instinct

Облечена Луксузна Уметност Wearујорк, скулптор и златарник за уметност во Cујорк, облечена во луксузна уметничка збирка Кристофер Рос, Animalивотински инстинкт е серија на парчиња инспирирани од животни, со ограничено издание, изработени изработени од самиот уметник од античко сјајно сребро, 24-каратно злато и боемски стакло. Умно замаглувајќи ги границите помеѓу уметноста, накитот, хаут-каучот и луксузниот дизајн, скулптурните ремени создаваат уникатни, провокативни изјави за парчиња кои го доведуваат концептот на уметноста на животните. Охрабрувачки, привлечни и оригинални, безвремените парчиња изјава се истражување на женски животински инстинкт во скулпторска форма.

Име на проектот : Animal Instinct, Име на дизајнерите : Christopher Ross, Име на клиентот : Christopher Ross, LLC.

Animal Instinct Облечена Луксузна Уметност

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.