Списание за дизајн
Списание за дизајн
Облечена Луксузна Уметност

Animal Instinct

Облечена Луксузна Уметност Wearујорк, скулптор и златарник за уметност во Cујорк, облечена во луксузна уметничка збирка Кристофер Рос, Animalивотински инстинкт е серија на парчиња инспирирани од животни, со ограничено издание, изработени изработени од самиот уметник од античко сјајно сребро, 24-каратно злато и боемски стакло. Умно замаглувајќи ги границите помеѓу уметноста, накитот, хаут-каучот и луксузниот дизајн, скулптурните ремени создаваат уникатни, провокативни изјави за парчиња кои го доведуваат концептот на уметноста на животните. Охрабрувачки, привлечни и оригинални, безвремените парчиња изјава се истражување на женски животински инстинкт во скулпторска форма.

Име на проектот : Animal Instinct, Име на дизајнерите : Christopher Ross, Име на клиентот : Christopher Ross, LLC.

Animal Instinct Облечена Луксузна Уметност

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.