Списание за дизајн
Списание за дизајн
Облечена Луксузна Уметност

Animal Instinct

Облечена Луксузна Уметност Wearујорк, скулптор и златарник за уметност во Cујорк, облечена во луксузна уметничка збирка Кристофер Рос, Animalивотински инстинкт е серија на парчиња инспирирани од животни, со ограничено издание, изработени изработени од самиот уметник од античко сјајно сребро, 24-каратно злато и боемски стакло. Умно замаглувајќи ги границите помеѓу уметноста, накитот, хаут-каучот и луксузниот дизајн, скулптурните ремени создаваат уникатни, провокативни изјави за парчиња кои го доведуваат концептот на уметноста на животните. Охрабрувачки, привлечни и оригинални, безвремените парчиња изјава се истражување на женски животински инстинкт во скулпторска форма.

Име на проектот : Animal Instinct, Име на дизајнерите : Christopher Ross, Име на клиентот : Christopher Ross, LLC.

Animal Instinct Облечена Луксузна Уметност

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.