Списание за дизајн
Списание за дизајн
Туристичка Атракција

The Castle

Туристичка Атракција Замокот е приватен проект започнат пред дваесет години во 1996 година од сон од детството да се изгради сопствен замок, ист како и во бајките. Дизајнерот е исто така архитект, конструктор и дизајнер на пејзажот. Главната идеја на проектот е да се создаде место за семејна рекреација, како туристичка атракција.

Име на проектот : The Castle, Име на дизајнерите : Georgi Tumpalov, Име на клиентот : Renaissance Ltd..

The Castle Туристичка Атракција

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.