Списание за дизајн
Списание за дизајн
Вазна

Flower Shaper

Вазна Овие серии вазни се резултат на експериментирање со можностите и ограничувањата на глината и само-изградениот 3Д печатач за глина. Глина е мек и раздржлив кога е влажен, но станува тврд и кршлив кога е сув. По загревањето во печка, глината се претвора во траен, водоотпорен материјал. Фокусот е ставен на создавање интересни форми и текстури кои се или тешки и одземаат многу време за да се направат, па дури и да не се остварливи со користење на традиционални методи. Материјалот и методот ги дефинираа структурата, текстурата и формата. Сите работат заедно за да помогнат во обликувањето на цвеќето. Не се додадени други материјали.

Име на проектот : Flower Shaper, Име на дизајнерите : Dave Coomans and Gaudi Hoedaya, Име на клиентот : xprmnt.

Flower Shaper Вазна

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.