Списание за дизајн
Списание за дизајн
Вазна

Flower Shaper

Вазна Овие серии вазни се резултат на експериментирање со можностите и ограничувањата на глината и само-изградениот 3Д печатач за глина. Глина е мек и раздржлив кога е влажен, но станува тврд и кршлив кога е сув. По загревањето во печка, глината се претвора во траен, водоотпорен материјал. Фокусот е ставен на создавање интересни форми и текстури кои се или тешки и одземаат многу време за да се направат, па дури и да не се остварливи со користење на традиционални методи. Материјалот и методот ги дефинираа структурата, текстурата и формата. Сите работат заедно за да помогнат во обликувањето на цвеќето. Не се додадени други материјали.

Име на проектот : Flower Shaper, Име на дизајнерите : Dave Coomans and Gaudi Hoedaya, Име на клиентот : xprmnt.

Flower Shaper Вазна

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајнер на денот

Најдобри светски дизајнери, уметници и архитекти.

Добриот дизајн заслужува големо признание. Секојдневно, задоволни сме да прикажеме неверојатни дизајнери кои создаваат оригинални и иновативни дизајни, неверојатна архитектура, стилска мода и креативни графики. Денес ви претставуваме еден од најголемите светски дизајнери. Изберете го наградуваниот портфолио на дизајн денес и добијте ја вашата дневна инспирација за дизајн.