Списание за дизајн
Списание за дизајн
Рачен Часовник

NBS-MK1

Рачен Часовник NBS дизајниран со практичност и индустријализиран изглед што носителите на тешки часовници ќе бидат воодушевени. НБС инкорпорираше разни индустриски елементи како што се робусните обвивки, отстранливите завртки што минуваат низ часовникот. Специјалните ремени и металните детали за бравата и јамката работат за зајакнување на машката слика на часовникот. Работното рамнотежа на движењето и работата на вилушката на виapушката може да се види преку бирото нагласувајќи ја целокупната механичка слика што ја проектира НБС.

Име на проектот : NBS-MK1, Име на дизајнерите : Wing Keung Wong, Име на клиентот : DELTAt.

NBS-MK1 Рачен Часовник

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.