Списание за дизајн
Списание за дизајн
Декорација На Каросеријата

Metamorphosis 3D

Декорација На Каросеријата 3Д-отпечатена тетоважа е тродимензионално, физичко претставување на одреден 2Д дизајн. Резултатот е украсно парче тело украсување кое е флексибилно и може лесно да се нанесе на површината на кожата со употреба на био-пријателски, силиконски лепила. Позитивниот ефект за олеснување постигнат по апликацијата комуницира суштински информации за дизајнот и преку визуелна и тактилна стимулација. Декорацијата за вообичаено тело со 3Д печатење е помалку постојана и неинвазивна алтернатива на конвенционалните тетоважи, што нуди ново ниво на можности за самоизразување и трансформација на човечката форма.

Име на проектот : Metamorphosis 3D, Име на дизајнерите : Jullien Nikolov, Име на клиентот : University of Lincoln.

Metamorphosis 3D Декорација На Каросеријата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.