Списание за дизајн
Списание за дизајн
Шише

North Sea Spirits

Шише Дизајнот на шише од Северното Море Spirits е инспириран од уникатната природа на Силт и ја вклучува чистотата и чистотата на таа околина. За разлика од другите шишиња, Спартите од Северното Море се целосно покриени со еднобоен површински слој. Логото содржи Stranddistel, цвет што постои само во Кампен / Силт. Секој од 6-те вкусови е дефиниран со една специфична боја, додека содржината на 4 пијалаци за микс е идентична со бојата на шишето. Облогата на површината обезбедува мека и пријатна корпа, а тежината ја додава перцепцијата на вредноста.

Име на проектот : North Sea Spirits, Име на дизајнерите : Ulrich Graf, Име на клиентот : Skiclub Kampen North Sea Spirits.

North Sea Spirits Шише

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.