Списание за дизајн
Списание за дизајн
Подвижен Павилјон

Three cubes in the forest

Подвижен Павилјон Три коцки се уредот со различни својства и функции (опрема за игралиште за деца, јавен мебел, уметнички предмети, простории за медитација, арбори, мали простори за одмор, чекални, столчиња со покрив) и можат да им донесат на луѓето свежи просторни искуства. Три коцки може лесно да се транспортираат со камион, поради големината и формата. Во однос на големината, инсталацијата (наклонот), површините на седиштата, прозорците итн., секоја коцка е дизајнирана карактеристично. Три коцки се упатуваат на јапонски традиционални минимални простори како простории за церемонија на чај, со варијабилност и мобилност.

Име на проектот : Three cubes in the forest, Име на дизајнерите : Kotoaki Asano, Име на клиентот : KOTOAKI ASANO Architect & Associates.

Three cubes in the forest Подвижен Павилјон

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.