Списание за дизајн
Списание за дизајн
Подвижен Павилјон

Three cubes in the forest

Подвижен Павилјон Три коцки се уредот со различни својства и функции (опрема за игралиште за деца, јавен мебел, уметнички предмети, простории за медитација, арбори, мали простори за одмор, чекални, столчиња со покрив) и можат да им донесат на луѓето свежи просторни искуства. Три коцки може лесно да се транспортираат со камион, поради големината и формата. Во однос на големината, инсталацијата (наклонот), површините на седиштата, прозорците итн., секоја коцка е дизајнирана карактеристично. Три коцки се упатуваат на јапонски традиционални минимални простори како простории за церемонија на чај, со варијабилност и мобилност.

Име на проектот : Three cubes in the forest, Име на дизајнерите : Kotoaki Asano, Име на клиентот : KOTOAKI ASANO Architect & Associates.

Three cubes in the forest Подвижен Павилјон

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн тим на денот

Најголемите тимови за дизајн во светот.

Понекогаш ви треба многу голем тим на талентирани дизајнери за да дојдете до навистина одлични дизајни. Секојдневно, ние располагаме со различен тим за наградуван иновативен и креативен дизајн. Истражете и откријте оригинална и креативна архитектура, добар дизајн, мода, графички дизајн и проекти за дизајн стратегија од дизајнерски тимови ширум светот. Инспирирајте се од оригиналните дела на дизајнерите на големите мајстори.