Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фино Украсено Јајце

The Movie Theatre

Фино Украсено Јајце Овој уметнички објект е инспирација за безвременски накит Фаберж и легендата на Мерилин Монро. Филмското кино убаво јајце е голем кинетички накит во голем обем кој комбинира уметнички објект и скулптура. Ликот на Мерилин беше проектиран од фотографијата која е направена во 1957 година од Ричард Аведон, каде таа позира со обожавателите на ној. Филмскиот театар е производ на рачно изработени и дигитални технологии за измислување, изработен од сребро и поставен со 193 кубни камења со цирконија. Објектот се состои од 3 дела: Театар, се врти внатрешен дел и скулптура на Мерилин.

Име на проектот : The Movie Theatre, Име на дизајнерите : Larisa Zolotova, Име на клиентот : Larisa Zolotova.

The Movie Theatre Фино Украсено Јајце

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.