Списание за дизајн
Списание за дизајн
Другар Светилка

Space

Другар Светилка Дизајнерот на овој приврзок беше инспириран од елиптичните и параболичките орбити на астероидите. Уникатниот облик на ламбата е дефиниран со анодизираните алуминиумски столбови кои се прецизно распоредени во 3Д печатен прстен, создавајќи совршен баланс. Белата стаклена сенка во средина се хармонизира со столбовите и му додава на неговиот софистициран изглед. Некои велат дека светилката наликува на ангел, други сметаат дека изгледа како благодатна птица.

Име на проектот : Space, Име на дизајнерите : Daniel Mato, Име на клиентот : Loomiosa Ltd..

Space Другар Светилка

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.