Списание за дизајн
Списание за дизајн
Другар Светилка

Space

Другар Светилка Дизајнерот на овој приврзок беше инспириран од елиптичните и параболичките орбити на астероидите. Уникатниот облик на ламбата е дефиниран со анодизираните алуминиумски столбови кои се прецизно распоредени во 3Д печатен прстен, создавајќи совршен баланс. Белата стаклена сенка во средина се хармонизира со столбовите и му додава на неговиот софистициран изглед. Некои велат дека светилката наликува на ангел, други сметаат дека изгледа како благодатна птица.

Име на проектот : Space, Име на дизајнерите : Daniel Mato, Име на клиентот : Loomiosa Ltd..

Space Другар Светилка

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн легенда на денот

Легендарните дизајнери и нивните наградувани дела.

Легендите за дизајн се исклучително познати дизајнери кои го прават нашиот свет подобро место со своите добри дизајни. Откријте ги легендарните дизајнери и нивните иновативни дизајни на производи, оригинални уметнички дела, креативна архитектура, извонредни модни дизајни и стратегии за дизајнирање. Уживајте и истражете ги оригиналните дизајнерски дела на наградуваните дизајнери, уметници, архитекти, иноватори и брендови ширум светот. Инспирирајте се од креативни дизајни.