Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторанот

La Boca Centro

Ресторанот Ла Бока Центро е тригодишна ограничена сала за бар и храна, чија цел е да се посветат културни размени под темата шпанска и јапонска кујна. Кога ја посетивме раздвижената Барселона, убавото додавање на градот и интеракцијата со весели, дарежливи луѓе во Каталонија ги инспирираа нашите дизајни. Наместо да инсистираме на целосна репродукција, се фокусиравме на делумно локализирање за да ја доловиме оригиналноста.

Име на проектот : La Boca Centro, Име на дизајнерите : Aiji Inoue, Име на клиентот : La Boca Centro.

La Boca Centro Ресторанот

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.