Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чантата

Lemniscate

Чантата Чантите со мали димензии се разноврсни за дневна и ноќна употреба. Со рачката за симболот „бесконечност“, нема прекрасни додатоци на чантата. Главниот материјал е кожа која е индикатор за елеганција и хармонија. дизајнот има за цел да го одрази нечиј модерен и луксузен начин на живот на едноставен и директен начин на „баланс“. Притоа, оваа торба е олицетворение на минималистичката мода.

Име на проектот : Lemniscate , Име на дизајнерите : Ho Kuan Teck, Име на клиентот : MYURÂ.

Lemniscate  Чантата

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.