Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табелата

Liquid

Табелата Течноста е лесен и силен модерен дизајн на табели инспириран од динамичните и флуидните структури кои се наоѓаат во природата. Веќе има многу дизајни на табели, создавање значаен е предизвик. Но, течноста не е ваша обична маса, со избирање на високо-квалитетен епоксид збогатен со Е-влакна стакло, не само што масата изгледа лесна, туку тежи само 14 килограми. Како резултат на овој и неговиот безвременски дизајн, можете лесно да го преместите во секој простор.

Име на проектот : Liquid, Име на дизајнерите : Mattice Boets, Име на клиентот : Mattice Boets.

Liquid Табелата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.