Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторан

Chuans Kitchen II

Ресторан Кујната на Chuan II, која го зема црниот грнчарник на Сечуан ingинѓинг и минираните почвени материјали од метро-конструкцијата како медиум, е експериментален ресторан изграден врз современиот експеримент на традиционалната народна уметност. Пробивајќи ја границата на материјалите и ја истражуваше модерната форма на традиционалната народна уметност, Infinity Mind ги извади дихтунзите отфрлени по процесот на отпуштање на црниот грнчарник на Yingjing и ги користи како главен елемент за украсување во Chuan's Kitchen II.

Име на проектот : Chuans Kitchen II, Име на дизајнерите : Infinity Mind, Име на клиентот : Guangzhou ABO Sunny Walk Restaurant Co., Ltd..

Chuans Kitchen II Ресторан

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.