Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табелата

Patchwork

Табелата Јилмаз Доган, кој започна со идејата дека различни индустриски материјали можат да се користат заедно на тапет за маса, рече дека тој дизајнирал флексибилност во вашата работна маса, што може да направите промени за да се прилагодат на различни трендови во секое време. Со својот целосно разбиен дизајн, Patchwork е динамичен дизајн кој лесно може да се прилагоди на различни простори како трпезариски и маси за состаноци.

Име на проектот : Patchwork, Име на дизајнерите : Yılmaz Dogan, Име на клиентот : QZENS .

Patchwork Табелата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.