Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фотографија

Livaboards of Maldives

Фотографија Фотографија направена за живеалишта на Малдиви, која се наоѓа на насловната фотографија 2014 година. Беше снимена со употреба на постојан беспилотник беспилотно летало, а на него е поставен Nikon D4. уникатен поглед на бродот Малдиви Мосаик, на совршена локација и околина. Идејата беше да се прикажат живорните места на Малдиви во официјалното списание. Инспирацијата за оваа слика доаѓа до природа и едноставност со дизајнот на насловната страница на ум. Сликата мораше да биде што е можно минимална колку што и дава простор на сликата за да се напише и текстот.

Име на проектот : Livaboards of Maldives, Име на дизајнерите : Ismail Niyaz Mohamed, Име на клиентот : A.N Associates.

Livaboards of Maldives Фотографија

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.