Списание за дизајн
Списание за дизајн
Торба За Кацига

Toba Tank

Торба За Кацига Тоба нуди можност да се управува со авионската кацига штом го паркирал возилото. Сосема отпорен на вода и анти-фасадни, тие се наредени, опремени со зип, изработени со рециклирани / обновливи 87% материјали и преносни со рака, рамо и ранец. Тоба ја поздравува авионската кацига внатре за да прилагоди лични предмети. Облечен со шлем, се претвора во вреќа за дизајн, удобна и отпорна. Како и да е, се носи, паштетата останува приврзана на телото за целосна безбедност. За секого и за секоја пригода, работен контекст (ако се движите на две тркала) и слободното време. Првиот капак за авион со кациги.

Име на проектот : Toba Tank, Име на дизајнерите : Enrico Enrieu and Emanuela Zaniboni, Име на клиентот : Toba Tank.

Toba Tank Торба За Кацига

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.