Списание за дизајн
Списание за дизајн
Куќа

Basalt

Куќа Изграден за удобност, како и елегантен. Овој дизајн е навистина привлечен и извонреден во и надвор. Карактеристиките вклучуваат дабово дрво, прозорците направени за да се донесе многу сончева светлина, и е смирувачки за очите. Тоа е воодушевувано од неговата убавина и техниката. Штом сте во оваа куќа, не можете да не забележите спокојство и чувство на оаза што ве презема. Ветрето на дрвјата и околината со сончевите зраци ја прави оваа куќа уникатно место за живеење далеку од зафатениот градски живот. Куќата Базалт е изградена за да задоволи и смести различни луѓе.

Име на проектот : Basalt, Име на дизајнерите : Aamer Qaisiyah, Име на клиентот : Aamer A. Qaisiyah.

Basalt Куќа

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.