Списание за дизајн
Списание за дизајн
Троседот

Gloria

Троседот Дизајнот не е само надворешна форма, туку е и истражување за внатрешната структура, ергономијата и суштината на објектот. Во овој случај, формата е многу силна компонента, а тоа е исекот даден на производот што му дава посебност. Предноста на Глорија има сила да биде 100% прилагодена, додавајќи различни елементи, материјали и завршува. Голема особеност се сите дополнителни елементи што можат да се додадат со магнетите на структурата, давајќи му на производот стотици различни форми.

Име на проектот : Gloria, Име на дизајнерите : Paolo Demel, Име на клиентот : Demel Design.

Gloria Троседот

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.