Списание за дизајн
Списание за дизајн
Birdhouse

Domik Ptashki

Birdhouse Поради монотониот начин на живот и недостатокот на одржлива интеракција со Природата, човекот живее во состојба на постојан слом и внатрешно незадоволство, што не му дозволува во целост да ужива во животот. Може да се поправи со проширување на границите на перцепцијата и стекнување на ново искуство на интеракција помеѓу човекот и природата. Зошто птици? Нивното пеење позитивно влијае на менталното здравје на луѓето, исто така птиците ја штитат животната средина од штетници од инсекти. Проектот Домик Пташи е можност да се создаде корисна населба и да се обиде на улогата на орнитологот со набудување и грижа за птиците.

Име на проектот : Domik Ptashki, Име на дизајнерите : Igor Dydykin, Име на клиентот : DYDYKIN Studio .

Domik Ptashki Birdhouse

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.